Přeskočit na obsah

O Inature*

Značka Inature* vznikla na Islandu, ostrově ohně a ledu, na kterém jsem se jako tvůrkyně nechala inspirovat divokou a neklidnou krásou přírody, stala se na pět let její součástí. Islanďané jsou naopak národem vyzařující klid, bezelstnost a nadhled, národem vkusným a umělecky zaměřeným. A tato kombinace společně s magií ostrova se mi dostala pod kůži tak, že Island vnímám stále jako druhý domov.

Motivy značky vznikají postupně, stejně tak jako moje zážitky života. Prvním islandským motivem byly divoké lupiny – vlčí boby, které jsou stále jedním z nejoblíbenějších tisků. Dalšími jsou např. motiv ptáčka v trní, krkavců, sopek Islandu a jiné.

V naší české kotlině přibývají další motivy jako např. letokruhy dřeva, mandaly, a všelijaké abstrakce, které vznikají spontánně a jsou originálními kusy.

Techniku sítotisku jsem si osvojila absolvováním kurzu studia Kredenc v Praze v roce 2016.

Sítotisk je grafická technika, jejíž princip spočívá v protlačování barvy přes prostupná místa šablony na různý materiál, v mém případě je to textil a papír.

V Inature* dílně je možné objednat potisk promo materiálu jako je např. merch hudebních skupin, festivalů nebo to jsou loga různých organizací a spolků. Vždy uvítám spolupráci s dalšími nápaditými umělci.